
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (28.06. – 05.07.2026 r.)
1. W tym tygodniu:
A/ w poniedziałek (tj. jutro) – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; msze święte o godz. 7.00 i 18.00 z kazaniem; taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską; w dniu imienin mojego Patrona proszę o modlitwę za mnie i moją posługę oraz za naszych rodaków O. Pawła Soleckiego i ks. Pawła Sproncel, a także za bpa Piotra Skuchę;
B/ od środy – msze święte w tygodniu przez okres wakacji tylko wieczorem o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi 15 minut przed mszą.
C/ w pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00. O 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwa o powołania do stanu duchownego;
D/ w piątek – św. Tomasza Apostoła, święto; w pierwszy piątek miesiąca – odwiedzę chorych naszej parafii – od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi po południu i wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00 (przypominam się dzieciom komunijnym); o 17.45 Litania do Serca Jezusowego i Akt przebłagania;
E/ w pierwszą sobotę miesiąca – o 17.15 zmiana tajemnic i różaniec Kół Różańcowych; o 18.00 msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;
F/ w niedziele – msze święte w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 18.00 (jak w ciągu całego roku)
2. W sprawach kancelaryjnych zapraszam po mszy wieczornej oprócz soboty i niedzieli. W pilnych sprawach kontakt z urzędem parafialnym pod numerem: 536 335 658.
3. Dziękuję za udział w nabożeństwach czerwcowych. Zauważyłem stałych czcicieli.
4. Ulotki o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (na stoliku). To rodzaj pomocy dla Polskich Misjonarzy. U nas trwa do 17 lipca do godziny 18.00. Miejsce zbiórki: plac parafialny – obok koszy przy żywopłocie.
5. Za całościowe sprzątanie i umycie całej posadzki kościoła tym razem dziękuję stałym, nazwę „dyżurnym” Parafianom oraz Pani, która została po mszy wieczornej. Proszę w piątek o zaangażowanie mieszkańców z ul. Długiej 3 z klatek I, II i III.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Niedzieli.
7. Dziękuję za pomoc tym wszystkim osobom, dzięki którym prace w minionym tygodniu przy czyszczeniu z rdzy i malowaniu płotu posuwały się naprzód. Przydałoby się więcej chętnych. Czekam na odzew i na odpowiednią pogodę przy obniżonych temperaturach. Kto chciałby dołączyć do ekipy, która nie zostawia mnie samego, proszę wcześniej o telefon z zapytaniem: kiedy można przyjść, o której porze, rano czy po południu, bądź wieczorem. Dziękuję za każdy wysiłek i pomoc w otoczeniu kościelnym.
8. Dziękuję Pani stale układającej kwiaty. Jeśli ktoś szczyci się kwiatami na swojej działce i może podzielić się nimi w formie daru do ołtarza to bardzo proszę. Nikt nie powiedział, że kupne są lepsze i ładniejsze. Miło mi było także przyjąć pomoc Pani w pracach porządkowych na plebanii.
9. Jako chrześcijanie nie rezygnujemy w wakacje z modlitwy i niedzielnej Eucharystii. Rodziców proszę, aby wysyłając dzieci na kolonie, obozy i inny zorganizowany wypoczynek zaznaczyli opiekunom o potrzebie udziału w niedzielnej Mszy św.
10. W minionym tygodniu do domu Ojca powrócił nasz parafianin: + Grzegorz Zientara. Wieczne odpoczywanie…
11. Jubilatom, Solenizantom i chorym łaski zdrowia. Gratuluję dzieciom i młodzieży wysokich wyników w nauce, rodzicom satysfakcji z ich osiągnięć. Życzę wszystkim radosnego, właściwego i bezpiecznego odpoczynku. Szczęść Boże!
